Kölsch – 1983

Kölsch zaprezentował nowy album 1983 wydany dla Kompakt Records – zapraszamy do odsłuchu najlepszych numerów z tego wydawnictwa.

To już drugi pełny album duńskiego artysty, po wcześniejszym wydaniu równie dobrego albumu „1997”.  Album „1983” ukazał się w czerwcu i został zainspirowany długimi podróżami samochodem wraz z ojcem artysty. Oczywiście podróże odbywały się w rzeczonym, tytułowym roku, a destynacją letnich wojaży była południowa Francja.

Kölsch – Two Birds

Jak sam wyjaśnia: „Wiele z moich pierwszych wspomnień muzycznych wynikają z tych długich podróży, podczas których słuchałem wszystkich ulubionych kawałków ojca odtwarzanych na magnetofonie”.

Na naszych łamach mogliście posłuchać singla artysty, który był tylko przedsmakiem tego długogrającego albumu – tutaj.  Producent udostępnił fragment jednej ze ścieżek z  albumu pod tytułem „DerDieDas” – numer inspirowany niemiecką adaptacją amerykańskiej Ulicy Sezamkowej czyli Sesamestrasse. Kolsch na singlu Speicher 84 dodał drugi numer z albumu „Two Birds”.

Kölsch feat. Gregor Schwellenbach – Cassiopeia 

Te symboliczne wspomnienia stanowią podstawę albumu i przejawiają się w melancholijnym melanżu wybuchowego techno i spokojnego beatu. Za ostateczny kształt albumu i wyjątkowy dźwięk odpowiadała oczywiście w większość Rune we własnej osobie, jednak pomocą służyła całkiem niezła załoga kolegów i jednocześnie współpracowników: Gregor Schwellenbach i Tomas Hoffding z WhoMadeWho.

Kölsch ft. Gregor Schwellenbach – The Road

1983 został wydany jako podwójny LP, CD oraz w cyfrowym wydaniu. Słuchaliście? Podoba się?

Kölsch – Unterwegs (Original Mix)

Kölsch - 1983

Kölsch – 1983
Label: Kompakt Records
Data wydania: VI 2015

Wyślij komentarz

Wyślij komentarz