Album „Y3ARS” na 3. urodziny wytwórni Electronical Reeds

Y3ARS - Banner album

Brukselska wytwórnia Electronical Reeds obchodzi swoje 3. urodziny, a efektem tej celebracji jest album o wymownym tytule „Y3ARS”. 

Belgijski label ma już ugruntowaną pozycję, czego przykładem są wyniki sprzedaży ich katalogu muzycznego, niesłabnąca popularność w programach radiowych w ponad 65 krajach na całym świecie oraz wsparcie przez    największych światowych DJ-ów takich jak: Sasha, Sebastien Leger, Laurent Garnier, Stephan Bodzin, Derrick May, Agoria, Maceo Plex, Nic Fanciulli, Nick Warren czy Dave Clarke,

Specjalne urodzinowe wydawnictwo to szczera wizja dzisiejszej muzyki elektronicznej labelu oraz jej artystów. Słychać bardzo namiętną pracę twórców, którzy byli bardzo otwarci oraz cierpliwi w stosunku do swoich dzieł muzycznych. Zawarte w albumie jubileuszowym 13 utworów stanowią fundament labelu Electronical Reeds, który cierpliwie buduje swój styl jako nowy standard dla kolejnych projektów i odmiennego podejścia do muzyki elektronicznej.

A teraz kilka słów o numerach zawartych na tym albumie, które w Polsce są dość mało popularne. Wydawnictwo otwiera subtelna i zaczarowana Catalunya stworzona przez dwóch producentów bazujących w Hamburgu, Pazul & deepling, którzy chcą zanurzyć nas w ich wszechświecie opanowanym przez łagodny deep house,  gdzie wrażliwość spotyka melancholijną atmosferę. Z kolei TMP poskładał ścieżkę z afrykańskich dźwięków z Mali i Maroka i na tych plemiennym soundzie zbudował syntezatorowe dodatki,a głęboki wokal dopełnił wszystkiego. Track 3 to pierwsza współpraca znanego francuskiego producenta Max Duke i belgijskiej piosenkarki Mat Vega.

Kolejne 2 tracki zostały wyprodukowane przez dwóch przybyszów i oferują 2 energetyczne i melodyjne numery. Numer O- Live został wydany w maju w Past Futre, zaś ODMath w numerze Bring It Back przedstawia groovy i ostry bassline. Szósty utwór został skomponowany przez jednego z headlinerów labelu Felixa Cage’a, który wydał już w ER siedem EP-ek. Tym razem gości nas numerem Visionnaire, w którym jest coś o zbliżającej się proroczej przepowiedni. Idąc głębiej w wydaniu odkrywamy również współpracę między Pole Folder’em, a islandzką piosenkarką Simon Latham. Oscylujące między Deep i progressive house track oferuje marzycielską i hipnotyczną 8-minutową podróż.

Po emocjonalnej podróży jesteśmy z powrotem na parkiecie za sprawą Lexa Newtona. Camden przypomina każdemu początki muzyki house z groovy basslinem inspirowanym klasycznym hymnem lat 90-tych. Podejście to kontynuuje Superdrums i jego wyraźnie funky flow. Paryski artysta DJ Kaine zabiera nas od razu w mocny dub poprzez swój utwór What Do You Want Me To Say. Jest to jednak zabieg celowy i niejako trampolina do wprowadzenia Yann & Tristana w klimacie potężnego techno i tech house’u. Przed zamknięciem wydawnictwa chronią nas jeszcze Arquette oraz paryski producent Ephti ze swoimi tech house’owymi bombami.

Więcej informacji o labelu Electronical Reeds – http://www.electronicalreeds.com, http://www.soundcloud.com/electronicalreeds oraz fanpage http://www.facebook.com/electronicalreeds

V.A. – YEARS preview

 Y3ARS - ERa
V.A. - Y3ars  
Label: Electronical Reeds
Data wydania: XI 2013

 

Wyślij komentarz

Wyślij komentarz