Sid Le Rock w Prozaku 2.0

Andrzejkowa noc w klubie Prozak 2.0 to gratka dla fanów wytwórni Kompakt i Areal – tej nocy po fantastycznym pełnym energii secie podczas TFNM prosto z Kolonii – Sid Le Rock aka Pan/Tone, a na górnej sali równie uwielbiani przez Kraków – Novika i Mr Lex.

Sid Le Rock to autor świetnie przyjętych albumów, na których elektroniczne rytmy przenikają się z rockową ekspresją i zaskakującymi pomysłami. Sheldon Thompson, znany szerzej m.in. jako Sid Le Rock, Pan/Tone czy Gringo Grinder zanim trafił wreszcie do Niemiec, zaliczył wiele przystanków; początkowo przemieszczając się z rodzicami, którymi targała potrzeba znalezienia pracy a następnie działając na własny rachunek. Jedną z lokalizacji był kanadyjski Windsor, w którym Sheldon zafascynował się muzyką techno do tego stopnia, że postanowił z tej fascynacji zrobić sposób na życie. Przeprowadzka do pobliskiego mu Detroit jedynie utwierdziła Sid Le Rocka w tych zamiarach, roztaczając przed nim fantastyczny świat bardzo popularnych w tym regionie imprez utrzymanych właśnie w techno klimacie.

A dokąd najlepiej się udać, gdy wzywa głód muzyki elektronicznej? Przeprowadzka Thompsona do Niemiec miała miejsce w roku 2003, gdzie rok później nagrał swój pierwszy album – Written In Lipstick, wydany przez Ladomat 2000. Wydawnictwo okazało się być dla niego przełomowe – nie tylko dlatego, że przy jego tworzeniu miał szansę współpracować ze swoimi idolami, ale głównie za sprawą bardzo dobrego przyjęcia płyty przez krytyków, którzy docenili indywidualne brzmienie Sida. Nim w roku 2006 ukazał się jego drugi pełnoprawny krążek, Keep It Simple, Stupid, pojawiło się szereg singli sygnowanych nazwiskiem Thompsona. Promocja płyty nie była łatwa – w tym czasie bowiem wytwórnia Ladomat 2000 ogłosiła swoje bankructwo, pozostawiając swoich podopiecznych samym sobie i ich dźwiękom. Sheldon stawił czoła wyzwaniu, nawiązując współpracę z Kompaktem, a następnie z Shitkatapult, założoną przez Marco Haasa, któremu od 2000 roku pomagają muzycy z Apparatu. To właśnie stamtąd wyszedł trzeci – i jak na razie ostatni – album Le Rocka, Tout Va Bien, datowany na maj 2010 roku.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 15 PLN, dziś w dniu imprezy 20 PLN.

Sid Le Rock – She Smiles (Fairmont Remix)

Wyślij komentarz

Wyślij komentarz