4 nagrody Grammy dla Daft Punk!

Daft Punk zdeklasował gwiazdki popu i rocka i zgarnął cztery statuetki na 56. gali wręczenia nagród Grammy!

Zespół tryumfował w najważniejszych kategoriach, a mianowicie: album roku za „Random Access Memories” oraz przebój roku – oczywiście „Get Lucky”. Duet uhonorowano również w kategorii najlepszy album dance oraz za najlepszy występ.

Ich pojawienie się na scenie wzbudziło zachwyt i niesamowitą euforię. Dodatkowo na scenie po raz pierwszy od premiery płyty pojawił się Nile Rodgers, Pharell i nieśmiertelny Stevie Wonder, a członkowie kolektywu grali z zestawu opartego na komputerze MU-TH-UR 6000 prosto z filmu Alien. Oczywiście obowiązkowo ubrani w swoje autorskie kosmiczne hełmy i śnieżnobiałe garnitury. Ich występ był niesamowity i godny zwycięzców. Za efekty wizualne odpowiadał artysta Jim LoGiudice, który umieścił dodatkowo kilka zakulisowych zdjęć z przygotowań pokazując ile jego zespół włożył pracy i pomysłów, by performance dwójki z Daft Punk wyszedł oszałamiająco.

Zobaczcie efekty pracy zespołu Tino Schaedlera i Optimist Design wraz z ekipą Daft Arts i Jima LoGiudice. Zdjęcia dostępne pod linkiem – http://jim-logiudice.tumblr.com/post/74699945669/heres-the-set-we-built-for-daft-punks-grammy

Dla ciekawskich mamy listę wszystkich nominowanych – http://www.grammy.com/nominees  

Wyślij komentarz

Wyślij komentarz