09/10 – Oliver Koletzki @ SQ

oliver-koletzki-sq

10 Urodziny SQ zaczynamy mocnym uderzeniem! Bohaterem imprezy w dniu 9 października będzie uznana postać na scenie elektronicznej. Człowiek-instytucja: twórca i właściciel wytwórni Stil vor Talent, producent i dj – OLIVER KOLETZKI!

Organizatorzy Audioriver Festival, podczas, którego Koletzki świetnie zaprezentował się na (deszczowym ale jakże roztańczonym!) płockim rynku w zapowiedzi tego artysty na tegorocznej edycji napisali:

“Choć w biografiach DJ-skich często czytamy sztampowe zdania w stylu „muzyką interesował się od najmłodszych lat” albo „szturmem wdarł się na elektroniczną scenę”, to w przypadku Olivera Koletzkiego, ich użycie byłoby w pełni uzasadnione. Produkcją zajmował się już bowiem jako 12-latek, do czego używał swojego Commodore C64, a jego pierwszy singel – wiele lat później – był najlepiej sprzedającym się wydawnictwem w historii wytwórni Svena Vätha, najlepiej sprzedającym się utworem techno 2005 roku, a prestiżowy magazyn „Groove” ogłosił Olivera odkryciem minionych dwunastu miesięcy. Od tamtego czasu wydarzyło się jednak mnóstwo w karierze Koletzkiego – wydał m.in. cztery albumy autorskie oraz takie hity, jak „Hypnotized”, „Arrow and Bow” i „Echoes”. Ponadto, jest właścicielem bardzo popularnej wytwórni Stil Vor Talent, dla której tworzyli lub tworzą takie postaci, jak HVOB, Klangkarussell czy Lützenkirchen.”

A co teraz porabia Oliver? Wciąż robi to co kocha: zwiedza świat przemierzając najdalsze zakątki zadawalając rosnącą grupę fanów. Jego trasy koncertowe zaplanowane są z rocznym wyprzedzeniem. Niemal każda produkcja Koletzkiego trafia na topowe miejsca sprzedaży. Album „Großstadtmärchen” okazał się wielkim hitem. Podobnie ostatni album nagrany ze swoją partnerką FRAN, odniósł ogromny sukces komercyjny.

START: 09.10 (piątek) godz. 22:00 SQ Poznań

LINE-UP:

Oliver Koletzki (Stil vor Talent )

Glasse (Big Boat Crew/ rezi.dance)

Pete Grace (Sonar Kollektiv)

chillroom: Matthew Clarck

BILETY:

przedsprzedaż 1. pula 25 zł (do wyczerpania puli) / 2.pula 30 zł (do wyczerpania puli) / 3. pula 35 zł (do wyczerpania puli)

Wyślij komentarz

Wyślij komentarz