11/12 – 10th SQ Birthday pres. Fritz Kalkbrenner

Fritz-kalkbrenner-sq

Głos i jedna z najciekawszych postaci współczesnego Berlina. Dziś w ramach #10uroSQ wystąpi Fritz Kalkbrenner!

Jeszcze kilka lat temu Fritz Kalkbrenner kojarzony był głównie za sprawą numeru „Sky and Sand”, który powstał przy współpracy wraz z bratem Paulem. Utwór znalazł się na soundtrack’u „Berlin Calling” i stał się niekwestionowanym hitem, utrzymując się w czołówce najlepiej sprzedających się produkcji w większości internetowych sklepów muzycznych przez długie tygodnie.

Od tamtego czasu solowa kariera Fritza nabrała dużego rozpędu. Artysta nagrał w 2010 roku bardzo ciepło przyjęty debiutancki album zatytułowany „Here Today Gone Tomorrow”, z którego pochodzą numery „Facing The Sun” oraz „Right In The Dark”. Kolejna płyta „Sick Travellin” ukazała się dwa lata później, stawiając na organiczne, przestrzenne brzmienie i przesuwając Fritza nieco bardziej w stronę deep house’u. W 2014 Fritz wydał swój trzeci solowy album “Ways over water”, którym potwierdził niesamowity talent I udowodnił jak bardzo wszechstronnym I niełatwym do zaszufladkowania jest artystą.

Ostatnie lata to bardzo pracowity okres dla Kalkbrennera – jest ciągle w trasie koncertowej, regularnie występując w najbardziej znanych klubach i największych festiwalach.

START: 11.12 (pt) 10th SQ Birthday pres. FRITZ KALKBRENNER | start: 22:00

LINE-UP:

Fritz Kalkbrenner

Conradq

Wyślij komentarz

Wyślij komentarz