03/06 – Before Tauron Nowa Muzyka: Michael Mayer

before-tauron-nowa-muzyka2016

Kolejny występ w cyklu Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2016 to doskonała okazja by przypomnieć sobie, za co tak bardzo lubimy niemieckie techno i minimal. Nasz gość, Michael Mayer jeden z ludzi odpowiedzialnych za brzmienie niemieckiej muzyki elektronicznej i niestrudzony propagator nowych, ciekawych brzmień.

Wraz z innym muzykiem, Wolfgangiem Voightem, prowadzi wytwórnię Kompakt, wydającą takich artystów jak Panda Bear, The Orb, Guy Borrato, The Field czy ostatnio WhoMadeWho. Współprowadzenie biznesu, w którym codziennie przewija się masa nagrań i tworzących ich muzyków, nie mogło skończyć się inaczej, jak autorskimi nagraniami Mayera. W roku 1998 nagrał swój pierwszy album – Neuhouse, jednak wtedy jeszcze nie do końca połknął bakcyla samodzielnego tworzenia. Całkowicie wystarczyło mu nadzorowanie prac nad powstawaniem innych nagrań, działał też jako DJ i remikser – lista wykonawców, których brzmienie podrasował nie jest może nazbyt liczna, za to imponuje skalą występujących na niej artystów – odświeżył Pet Shop Boysów, zmagał się z klasyką w postaci Depeche Mode czy też pobawił się nagraniem Miss Kittin.

Dopiero cztery lata później zdecydował się wrócić do działania na własną rękę i w ten sposób światło dzienne ujrzał drugi album Michaela, Immer, wydany przez rodzimy Kompakt. Longplay ten okazał się być przełomowy, gdyż rozpoczął ciąg regularnych wydawnictw Mayera , artysta zaczął także grywać w klubach, serwując wyśmienitą mieszankę ambientu, minimalu i techno. Takich właśnie wrażeń możecie się spodziewać już 3 czerwca podczas setu Mayera w katowickim Jazz Clubie Hipnoza.

START:

3 czerwca 2016 od godz. 20.00

Jazz Club Hipnoza (Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice)

LINE-UP:

Michael Mayer (DE)

BILETY:

35 zł -⁠ przedsprzedaż

40 zł -⁠ w dniu imprezy

Wyślij komentarz

Wyślij komentarz