Beats Per 10 Minutes – Episode 2: COK

BP10M - Cok

BP10M (Beats Per 10 Minutes) to premierowy cykl spod szyldu elQuatro Nagrania, w którym różni muzycy mają tylko 10 minut na przygotowanie swojej muzyki i zaprezentowanie jej światu. W drugim odcinku wystąpił gościnnie Cok.

Zaraz po występującym w pierwszym odcinku Kubie Sojka, wyzwania podjął się Cok – lubujący się w afroamerykańskiej muzyce lat 70′ producent, kładący olbrzymi nacisk na warsztat, wszechstronność i ciągłe poszukiwania swojego miejsca w świecie muzyki. Należy dodać, że na muzykę tego producenta składa się świadome łączenie sampli z wirtualnym instrumentarium i syntezatorami. Cok-a znamy już od jakiegoś czasu – publikowaliśmy kiedyś konkurs dotyczący jego wcześniejszej płytki i bardzo się cieszymy, że znalazł się w kolejnym epizodzie z tej serii.

BP10M to premierowy na rodzimym podwórku cykl, w którym muzycy prezentują przed kamerami swój indywidualny proces tworzenia muzyki. Co najlepsze – bądź dla bardziej skrupulatnych, co najgorsze – na wszystko mają skrócony do 10 minut czas! Formuła ta pozwala muzykom na zaprezentowanie utworu, stworzonego na potrzebę serii; gotowej wariacji, lecz opublikowanej już wcześniej, swojego najlepszego dzieła czy jakiejkolwiek improwizacji. Ogranicza ich jedynie własna wyobraźnia!

Beats Per 10 Minutes – Episode 2: COK

Wyślij komentarz

Wyślij komentarz