Beats Per 10 Minutes – Episode 4: Jan Nowak

Jan-Nowak-bp10m

BP10M (Beats Per 10 Minutes) to premierowy cykl spod szyldu elQuatro Nagrania, w którym różni muzycy mają tylko 10 minut na przygotowanie swojej muzyki i zaprezentowanie jej światu. Bohaterem czwartego odcinka jest producent Jan Nowak.

JAN NOWAK to producent muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, a także absolwent szkoły artystycznej ROE o profilu realizacji dźwięku. Jednym z jego największych osiągnięć jest współautorstwo muzyki do spektaklu „Witom Żegnom” w reżyserii Remigiusza Brzyka. Do pozostałych należy zaliczyć występy w ramach cyklicznego, przemysłowego święta Industriada: w Walcowni Cynku (2014), w Sztolni Królowa Luiza (2015) czy w Muzeum Śląskim (2016) podczas koncertu „Rasa. Pieśni antracytu”. Występował w wielu katowickich (i nie tylko) klubach oraz na festiwalach Reaktor (2014, 2015) i Ars Cameralis (2015). Ponadto Jan stale współpracuje z Biurem Dźwięku Katowice, dzięki czemu można usłyszeć jego improwizacje na otwartych live session.

BEATS PER 10 MINUTES to premierowy na rodzimym podwórku cykl, w którym producenci, beatmakerzy czy instrumentaliści – ogólnie rzecz ujmując: muzycy – przedstawiają przed kamerami swój indywidualny proces pracy przy tworzeniu dźwięków. Mają na to zaledwie 10 minut! W tej formule, muzycy mogę zaprezentować utwór stworzony na potrzeby serii; wariację gotowego, opublikowanego już wcześniej, dzieła czy jakąkolwiek improwizację. Ogranicza ich jedynie wyobraźnia! Na liście gości znajdują się osoby, które mocno wpisują się w założenia cyklu. Głównym celem BP10M nie jest ukazanie, co można tworzyć w tak krótkim czasie, lecz to, jak u danego artysty przebiega cały proces powstawania utworu, który z kolei dla niewtajemniczonych jest zupełnie obcy. Wszyscy zaprzyjaźnieni z tworzeniem muzyki natomiast mogą podpatrzeć w filmach wiele różnorakich metod, ciekawych rozwiązań czy trybów, które z powodzeniem mogą wykonać we własnych sesjach.

Wszystkie odcinki znajdziecie na łamach naszego portalu oraz w jednym miejscu pod tym linkiem.

Beats Per 10 Minutes – Episode 4: Jan Nowak

Wyślij komentarz

Wyślij komentarz