Traktor Kontrol S8 – kontroler bez kół!

Traktor Kontrol S8 to najnowsze dzieło firmy Native Instruments, którego poprzednikiem był kontroler Traktor Kontrol S4.

Zaczynając od tego należy zwrócić uwagę na wymiary, które w tym wypadku zwiększyły się, podobnie jak i waga. Następną, a w zasadzie najważniejszą cechą Traktor Kontrol S8 na tle poprzednika jak i konkurencji jest brak kół JOG. Jest to zupełna nowość, którą chyba ciężko byłoby sobie wyobrazić jakiś czas temu, ale wraz z rozwojem paneli i ekranów dotykowych, aż strach pomyśleć co może zostać jeszcze wyparte z tradycyjnego dj-ingu. A na poważnie zniknął również suwak PITCH, który wraz z kołami JOG zastąpiony został przez dotykowy pasek. Wraz z dużym, wysokiej rozdzielczości wyświetlaczem ma on w pełni wystarczyć do kontroli miksowanych utworów!

Ekrany, które pojawiły się również w kontrolerze Numark NV ( a o dziwo jeszcze nie u Pioneer’a) pozwalają zarówno na kontrolę utworu z całą gama efektów, jak również zapewniają łatwy wgląd do biblioteki utworów. Oznacza to ni mniej ni więcej, że nie potrzebujecie już laptopa, a wszystkie informacje  znajdują się bezpośrednio przed waszymi oczami.

W sekcji miksera cztery jednostki Line/Phono, a zatem nie zapomniano o analogach czy też systemie DVS. Ponadto dwa wejścia mikrofonowe i z ciekawostek zdejmowany przedni panel, pozwalający na wymianę line czy tez crossfadera.

Poza tym standardowe już przyciski RGB  pomocne podczas obsługi chociażby sampli, cue pointów czy pętli, a także nowych funkcji freeze oraz remix. Ostatnia z nich Remix Deck wymogła pojawienie się dodatkowych 4 suwaków świetnie spisujących się przy remiksowaniu utworów na żywo.

Kontroler nabywamy wraz z oprogramowaniem Traktor Scratch PRO, choć w sumie nie potrzebujecie laptopa by dobrze się bawić!

Więcej informacji o Traktor Kontrol S8 na stronie Native Instruments, a poniżej krótki film instruktażowy zrealizowany na potrzeby sklepu DJ Tech Tools.

Wyślij komentarz

Wyślij komentarz