Martin Garrix – ciekawostki na temat DJ’a

1. JEGO POCZĄTKI JAKO DJ Marty

Holenderski chłopiec o nazwisku Martin Garrix zaczął występować jako DJ Marty w bardzo młodym wieku (8 lat) i wiadomo, że jego pierwszy lub jeden z pierwszych koncertów odbył się na weselu przyjaciół jego rodziców.

2. OD GITARY DO MUZYKI ELEKTRONICZNEJ

Około 2004 r. Martin zaczął interesować się muzyką i właśnie wtedy zaczął grać na gitarze. W tym samym wieku zaczął interesować się muzyką elektroniczną po obejrzeniu historycznego występu Tiësto na olimpiadzie w Atenach.

3. MARTIN GARRIX WYPRODUKOWAŁ HARDSTYLE I HIP HOP

Jakkolwiek dziwnie to brzmi, jest to absolutna prawda. Sam Martin potwierdził w wywiadzie opublikowanym w 2014 roku, że początkowo próbował swoich sił w produkcji hardstyle i hip hopu, ale wkrótce zdecydował się pójść bardziej w kierunku różnych odmian muzyki house, z których zawsze był znany, takich jak big room, electro czy progressive.

4. PODPISAŁ KONTRAKT Z WYTWÓRNIĄ SPINNIN’ RECORDS W 2012 R., W WIEKU 16 LAT

Podpisanie kontraktu z dużą wytwórnią muzyki elektronicznej w wieku 16 lat sprawiło, że młody Garrix znalazł się w centrum uwagi dzięki trzem utworom, w tym „Keygen”, „BFAM” z przyjacielem z dzieciństwa Julianem Jordanem i „Just Some Loops” z TV Noise. Prawdziwy przełom nastąpił jednak rok później: znane „Animals”, które wyznaczyło epokę w big roomie i EDM. Utwór ten ma już ponad 2 000 000 000 000 odtworzeń na wszystkich platformach.

5. NAJMŁODSZY DJ NA ULTRA MUSIC FESTIVAL

Biorąc pod uwagę ilość artystów przewijających się przez festiwale, trudno jest podać dokładną liczbę, ale możemy zaryzykować stwierdzenie, że jest on najmłodszym DJ-em, który wystąpił na Ultra Music Festival, debiutując w wieku zaledwie 17 lat na głównej scenie w Miami. W tym samym roku, w wieku 18 lat, zrobił to samo na Tomorrowland – festiwalu, na którym rok wcześniej był częścią publiczności.

6. KSZTAŁCIŁ SIĘ W AKADEMII MUZYCZNEJ HERMAN BROOD

Martin Garrix kształcił się jako muzyk w Akademii Muzycznej Hermana Brooda w Utrechcie  i ukończył ją w 2014 r., osiągnąwszy pełnoletność. Tak, oznacza to, że jeszcze w czasie studiów wystąpił na Ultra Miami, a zaraz po ukończeniu studiów wyruszył w trasę koncertową. Czy wiesz, że jedna z lepszych szkół muzycznych w Polsce znajduje się w Bydgoszczy? O tym i o innych ciekawostkach z miasta przeczytasz na stronie https://infobydgoszcz.pl

7. ZERWANIE WSPÓŁPRACY Z WYDAWNICTWEM SPINNIN’ RECORDS

Jednym z najbardziej decydujących „epizodów” w jego karierze był spór z wytwórnią Spinnin’ Records. Głównym powodem roszczeń Garrixa była kwestia własności praw do jego muzyki, które należały do wytwórni, a nie do niego samego, a po tym, jak nie udało się osiągnąć porozumienia między obiema stronami, stosunki się popsuły. Spór ciągnął się przez kilka lat, z wybojami, które obróciły sytuację na niekorzyść holenderskiego DJ-a i producenta, ale w końcu zakończył się zwycięstwem artysty, który odzyskał prawa do wszystkich swoich utworów.