Skąd taka duża popularność muzyki disco polo w Polsce?

Disco Polo jest gatunkiem muzyki popularnej. I to jednym z najbardziej popularnych gatunków muzycznych ostatnimi czasy w Polsce. Także jest nurtem muzyki tanecznej. Disco Polo powstało w latach 80-tych XX. wieku. Począwszy taka muzyka była znana jako chodnikowa albo jak kto woli podwórkowa.

O początkach disco polo w Polsce

Gatunkiem muzycznym na jaki się kreuje Disco Polo jest na pewno muzyka popularna. Wydawało się, że stolicą właśnie tej muzyki jest Białystok, ale tak naprawdę jego stolicą jest Warszawa. W tym mieście debiutowało wiele popularnych zespołów.

Disco Polo słucha w dzisiejszych czasach 2/3 Polaków i ten gatunek muzyczny jest na drugim miejscu zaraz po popie. Wśród większej ilości słuchaczy disco polo dominuje w mniejszych miejscowościach. Wynika z tego, że na wsi ta muzyka jest bardziej popularna niż w miastach. Jeśli również lubimy disco polo i chcemy posłuchać najlepszych zespołów na żywo, to możemy udać się na koncert disco polo, który już niedługo odbędzie się niedaleko Białegostoku – sprawdź szczegóły na ebialystok.pl.

Jak powstało to nasze słynne disco polo?

Gatunek ten wyznaczał zespół Tercet Egzotyczny w roku 1963. Tak naprawdę disco polo rozpoczęło się w 1984 roku, gdzie zadebiutował zespół Bayer Full, którzy grają do dnia dzisiejszego ze swoim znanym klipem pt.”Majteczki w kropeczki”. Nasi polscy artyści, którzy chcieli wykonywać ten rodzaj gatunku muzycznego, inspirowali się zagranicznym italo disco.

Dlaczego Polacy tak chętnie słuchają Disco Polo?

Jeszcze kilka lat temu większość ludzkości w naszym kraju nie chciała się przyznać, że lubi disco polo. Mimo tego, że w domu bardzo często słuchali tego gatunku muzycznego. Wiele osób się zastanawia, że mimo tego że „nikt nie słucha” muzyki disco polo a ona jest tak mocno popularna.

Polacy dobrze się bawią przy takich rytmach, teksty szybko wpadają w ucho a linia melodyjna nie jest skomplikowana. Również w związku z tym często słuchamy te utwory  grane na weselach. Ten rodzaj muzyki nie ma ograniczeń wiekowych, słuchają i bawią się przy tej muzyce starsi, jak i młodzi słuchacze.

Disco Polo do tej pory utrzymuje prosty klimat, który porywa do zabawy nawet przez całą noc. Teksty kiedyś i dzisiaj są proste, no i opowiadają o tej jedynej blondyneczce i o miłości. Disco Polo idzie z duchem czasu i łączy obecnie elektroniczne brzmienie. Obecnie słuchaczom bardzo się to podoba i takim oto sposobem ten gatunek muzyczny będzie z nami na bardzo długo.