Najlepsi DJ, którzy w trakcie swojej kariery zmieniali gatunki muzyczne

Przedstawiamy kilka najsłynniejszych przypadków najlepszych DJ-ów, którzy w trakcie swojej kariery zmienili gatunek muzyczny.

Kariera artysty może przybierać różne ścieżki. Istnieje wiele przypadków artystów, którzy zanim spróbowali szczęścia w swoim obecnym gatunku, mieli za sobą mniej lub bardziej udaną karierę w innych gatunkach. Zdarzają się też przypadki DJ-ów i producentów, którzy osiągnęli szczyt w swoim gatunku, a potem zmienili styl. W tym artykule przedstawimy kilka przykładów najlepszych DJ-ów, którzy w trakcie swojej kariery zmieniali gatunki muzyczne.

SKRILLEX

Wielu zna Skrillexa z takich utworów jak „Bangarang” czy „Scary Monstres And Nice Spirits”. Amerykański producent był w dużej mierze odpowiedzialny za popularyzację dubstepu na początku dekady. Skrillex stał się tak ważny, że przez dwa kolejne lata (2011 i 2012) zdobywał nagrody Grammy za najlepszy utwór taneczny, najlepszy album taneczny i najlepszy remiks. Od tego czasu, choć Skrillex nie zapomniał o swoich korzeniach i nadal produkuje dubstep i bass house, skupił się na bardziej komercyjnych utworach i współpracy z czołowymi artystami z całego świata.

TIESTO

Tiesto stał się jednym z najbardziej znanych artystów na scenie muzycznej. Powodem, dla którego utrzymuje się na rynku od tak wielu lat, jest jego umiejętność dostosowania się do wszystkich dźwięków, które pojawiają się na scenie. Na długo przedtem Tiesto był DJ-em trance’owym, który dorównywał takim artystom jak Armin Van Buuren i Paul Van Dyk. Dzięki utworom takim jak „Lethal Industry” Tiesto zyskał sławę i zagrał nawet na ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Warto wspomnieć, że Tiesto wystąpił również w Gliwicach co opisuje portal https://gliwiceinfo.pl/

SHOWTEK

Ten holenderski duet rozpoczął swoją karierę od produkcji hard house i hardstyle. W 2006 r. byli odpowiedzialni za stworzenie hymnu Defqon.1, a w 2007 r. wydali „FTS”, jeden z najważniejszych utworów w historii hardstyle’u. Byli też jednymi z pierwszych artystów tego gatunku, którzy wydali album studyjny. W 2011 r. współprodukowali niektóre utwory dla Tiesto, takie jak „Maximal Crazy” czy „Chasing Summers”. Potem przyszły single takie jak „How We Do” z Hardwellem czy „Hell Yeah” z samym Tiesto, które były początkiem nowego etapu dla Showteka, definitywnie porzucającego hardstyle.

SKREAM

Mówiąc o Skreamie, mamy na myśli jednego z pionierów dubstepu. Od najmłodszych lat wyróżniał się jako producent. Jego pierwszy album, „Skream!” z 2006 roku, był wówczas wielkim przebojem. Jego kariera w dubstepie rozwijała się aż do lat 2011-2012 (lata, w których zaczęło się pojawiać brzmienie Skrillexa), umasowienie gatunku sprawiło, że skupił się na wszelkich stylach pomiędzy house’em a techno i wydawał już dla takich wytwórni jak Solid Grooves, Rukus czy We Are The Brave.