Dj czy zespół na wesele

Tradycyjnie czy nowocześnie

Planując wesele, młodzi ludzie stają przed wieloma decyzjami i sprawami do załatwienia. Jedną z nich, niezwykle ważną, jest oprawa muzyczna. W polskiej tradycji przyjęcie weselne jest huczną zabawą która na długo powinna zapaść w pamięć, oczywiście z pozytywnej strony. Na ile tak się stanie, zależy między innymi od muzyki. A kto lepiej sprawdzi się na weselu, dj czy zespół?
Repertuar dopasowany do gości weselnych.
Upodobania muzyczne to kwestia indywidualna. Im większe planujecie przyjęcie tym trudniej będzie dobrać gatunek. Goście w różnym wieku, z różnych środowisk i regionów zapewne będą mieli własne wyobrażenie imprezy. Jeśli wybierzecie zespół, bardzo prawdopodobne że część z nich będzie rozczarowana. Grupy muzyczne przeważnie trzymają się jednego gatunku, a okrojony repertuar bywa wykonywany inaczej niż oryginalnie. Dobry dj, będzie posiadał utwory na każdy gust. Jego ogromną przewagą jest możliwość grania na życzenie, umiejętnie łącząc wiele gatunków, tak aby każdy z gości był usatysfakcjonowany.

Organizacja gier i zabaw.

Organizując wesele, dobrze na wstępie przemyśleć jak ono ma przebiegać. Czy będzie tematyczne, staropolskie z tradycyjnymi zabawami a może raczej skupione na tańcu, najlepiej zdecydować przed wyborem muzyków. Mając przybliżoną wizję wesela, można zasięgnąć informacji u zespołów i dj. Może okazać się że pomimo takiej samej oferty, ceny są diametralnie różne. Przeważnie konferansjer jest w stanie zapewnić zabawę na takim samym poziomie co zespół, ale jego cennik będzie korzystniejszy.
Jeszcze do niedawna świetne zabawy gwarantował zespół. Kilku osobom łatwiej było poderwać wszystkich gości. Obecnie dj to także konferansjer i wodzirej, a dzięki nowoczesnej technice z powodzeniem poradzi sobie nawet na większym weselu.

Jak długo ma potrwać zabawa

Kwestia często pomijana przy rozmowach z muzykami ale w gruncie rzeczy bardzo istotna. Szczególnie widać to w czasie planowania menu i wynajmu lokalu. Czas to pieniądze, ale i zmęczenie i zaangażowanie. Zespół na żywo nie jest w stanie zapewnić ciągłej muzyki i wszyscy, włącznie z gośćmi muszą to zrozumieć. Także negocjacje czasowe są łatwiejsze z dj. Jeżeli wiecie że Wasi goście są młodzi, zaangażowani, lubią się bawić i tego oczekują od wesela przerwy nie będą mile widziane. Znacznie lepiej sprawdzi się dj, który nawet w chwili wytchnienia jest w stanie puścić wspaniałą muzykę.

Wesele, którym zachwycisz gości – czyli, co jest trendy!